Electromobility Poland. Co polskie środowisko naukowe może zrobić dla realizacji tego programu?

 Kategoria: Seminaria

Stowarzyszenie ideaTECH było współorganizatorem Seminarium pn. ”Electromobility Poland. Co polskie środowisko naukowe może zrobić dla realizacji tego programu”, które odbyło się w dniu 19 lipca w siedzibie Instytutu Metali Nieżelaznych w Skawinie. Wśród zgromadzonych znaleźli się min. przedstawiciele IMN w Skawinie, AGH w Krakowie, IChF PAN Warszawa, IFJ PAN Kraków, IMN CLAIO Poznań a także Stowarzyszenia ideaTECH oraz S&P Group.
Główną tematyką spotkania była kwestia elektromobilności a w szczególności omówienie możliwości stworzenia prototypu ogniwa paliwowego na etanol oraz przejściowego na wodór i metanol. Uczestników przywitał Dyrektor IMN w Skawinie – dr inż. Andrzej Kłyszewski, prof. IMN. Następnie głos zabrał dr inż. Andrzej Kowal – inicjator spotkania, który omówił dogłębnie
główną tematykę seminarium. Po jego wystąpieniu doszło do bardzo długiej i merytorycznej dyskusji nad możliwym kształtem oraz zakresem przyszłych badań nad tą tematyką.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział oraz jednocześnie jesteśmy przekonani, że współpraca pomiędzy naszymi Instytucjami będzie owocna.

Skip to content