ideaTECHforum – Seminarium „Efektywność energetyczna i bezpieczeństwo maszynowe. Pomiary, monitoring, zyski”

 Kategoria: Bez kategorii, Seminaria

26.02.2014 – Hotel Nowy Dwór w Świlczy k/ Rzeszowa

Pod koniec lutego br. przedstawiciele Stowarzyszenia ideaTECH oraz firmy S&P Group zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniu organizowanym przez swojego Partnera – firmę Skamer-ACM z Tarnowa. Spotkanie zostało uroczyście zainaugurowane przez Prezesa Skamer Andrzeja Turaka, który po przedstawieniu uczestników, programu seminarium a także dotychczasowej, owocnej współpracy z S&P Group oraz Stowarzyszeniem ideaTECH oddał głos Dyrektorowi ds. Marketingu Skamer – Pawłowi Tomaszewskiemu. „Wymogi stawiane przez Unię Europejską, ale także dążenie do oszczędności sprawiają, że konieczne wydaje się zwrócenie uwagi na poprawę efektywności energetycznej we wszelkiego rodzaju budynkach” – powiedział Dyrektor P. Tomaszewski. W tym miejscu zostały omówione aspekty związane z efektywnością w użytkowaniu mediów, a także przedstawione zostały, przez Łukasza Kawę z tej samej firmy, możliwości programu Scada.

Następnie głos zabrali partnerzy zarządzający S&P Group – Piotr Pizło oraz Maciej Soliński. Przedstawiona została historia oraz koncepcja i cel działań Małopolsko – Podkarpackiego Klastra Czystej Energii a także oferta firmy S&P Group. „Odnawialne źródła energii wraz z zastosowaniem systemów automatycznych znacząco poprawiają efektywność energetyczną w danym zakładzie czy przedsiębiorstwie” – przyznał P. Pizło. Kolejno omówiony został także case study instalacji fotowoltaicznej połączonej z systemami automatycznymi w Zespole Szkół w jednym z małopolskich miast. Przedstawiciele S&P Group nakreślili również możliwości pozyskania dofinansowania w branży OZE, w szeroko pojętej energooszczędności a także w celu realizacji audytów energetycznych oraz ekspertyz.

Spotkanie zakończył Marcin Kawa z firmy Omron, który omówił techniczne aspekty bezpieczeństwa maszynowego.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Udział wzięli przedstawiciele różnych branż z terenu województwa podkarpackiego i małopolskiego, w tym związanych z energetyką oraz elektryką, co wywołało ciekawą dyskusję zarówno pomiędzy prelegentami a także samymi uczestnikami.

Mamy nadzieję, że podobne eventy będą organizowane cyklicznie i na równie wysokim poziomie merytoryczno – organizacyjnym.

Skip to content