Seminarium ideaTECHforum: „Rozwój branży energetyki odnawialnej w Polsce, a wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii”

 Kategoria: Seminaria

Rozwój branży energetyki odnawialnej w Polsce, a wsparcie wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii” to temat seminarium z cyklu ideaTECHforum, które odbyło się dnia 23 listopada w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Otwarcia kolejnego z cyklu spotkania ideaTECHforum, które tym razem zgromadziło kilkudziesięcioosobowe audytorium dokonał Kierownik Katedry Inżynierii Środowiska i Przeróbki Surowców AGH prof. Dariusz Foszcz, który opowiedział o istocie tego typu inicjatyw oraz o wadze przekazywanej na nich wiedzy. Podziękował również Stowarzyszeniu ideaTECH oraz pozostałym organizatorom za wspieranie tych wydarzeń.

W trakcie spotkania, mgr Mateusz Matusik przekazał informacje dotyczące Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii oraz jej wpływu na rozwój branży OZE w Polsce. Zaprezentował również w jaki sposób kształtują się możliwości inwestycji w OZE na przykładzie domów rodzinnych, MŚP oraz dużych przedsiębiorstw. Z kolei prof. Ireneusz Soliński przedstawił rolę Klastra Czystej Energii w propagowaniu OZE w Polsce a także zaprezentował możliwości wsparcia inwestycji w odnawialne źródła energii.

Współorganizatorami seminarium byli Stowarzyszenie ideaTECH, S&P Group, Katedra Inżynierii Środowiska i Przeróbki Surowców AGH oraz WFOŚiGW w Krakowie.

Dane do prelekcji tematycznych wzięto z projektu NCBiR nr POIG.01.03.01-30-056/12, pn.: “Badania nad opracowaniem wytycznych, technik i technologii dla systemów kompensacji mocy biernej, inteligentnego monitoringu wewnętrznych sieci elektroenergetycznych oraz ogniw fotowoltaicznych dedykowanych obiektom hybrydowym opartym wyłącznie o źródła odnawialne”

Więcej informacji na stronie projektu: www.wiet-poig.agh.edu.pl

Skip to content