Warsztaty szkoleniowe w Urzędzie Gminy Osiek

 Kategoria: Projekty, Warsztaty

Dnia 6 kwietnia br. odbyły się Warsztaty szkoleniowe pn. „Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko”. Była to pierwsza z planowanych dziesięciu odsłon spotkań z przedstawicielami JST, przedsiębiorcami oraz społecznością lokalną.

Warsztaty w Osieku oficjalnie otworzył Wójt Gminy – Jerzy Mieszczak oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia ideaTECH – Grzegorz Mental. W ramach wstępu do szkolenia projekt doradztwa energetycznego WFOŚiGW w Krakowie scharakteryzowała Katarzyna Bryzak – doradca energetyczny z ramienia Funduszu Ochrony Środowiska.

Pierwszy ze szkoleniowców – dr inż. Tomasz Fiszer – omówił zagadnienia związane przede wszystkim z termomodernizacją, gospodarką niskoemisyjną, koncepcją Zielonych Stref Energetycznych, Nową Ustawą OZE, a także przedstawił możliwości finansowania inwestycji powodujących zwiększenie efektywności energetycznej.

Z kolei mgr inż. Paweł Tomaszewski omówił zagadnienia związane z efektywnością energetyczną, zaprezentował jakie zagrożenia wynikają z zanieczyszczenia środowiska,  a także przedstawił najważniejsze zapisy wynikające z Ustawy o efektywności energetycznej. Najważniejszą częścią jego wystąpienia były praktyczne porady jak efektywnie zarządzać energią w przedsiębiorstwie, gminie i budynkach mieszkalnych oraz zaprezentowanie atutów stosowania systemów monitoringu energii.

Spotkanie w Gminie Osiek zgromadziło liczne i aktywne audytorium. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Gminy Osiek za pomoc w organizacji Warsztatów i jednocześnie zapraszamy zainteresowanych do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu w dniu 25 kwietnia br. w Niepołomicach. Więcej informacji na: www.facebook.com/events/179243886055175

Skip to content