I Konferencja Ochrona przeciwpowodziowa i gospodarowanie wodami: w trosce o środowisko i zrównoważone zarządzanie zasobami wodnymi

 Kategoria: Konferencje

W dniach 25-26.05.2021 r. we współpracy z Wydawnictwem Inżynieria sp. z o.o., Stowarzyszenie ideaTECH zorganizowało I-wszą edycję Konferencji pn. Ochrona przeciwpowodziowa i gospodarowanie wodami, którego hasłem przewodnim było: w trosce o środowisko i zrównoważone zarządzanie zasobami wodnymi.

Wydarzenie odbyło się w podkrakowskich Tomaszowicach. Z uwagi na pandemię COVID-19 i związane z nią obostrzenia, konferencja odbyła się w wersji online, tj. z wykorzystaniem systemów informatycznych umożliwiających transmisję konferencji w sieci. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firm inwestorskich, wykonawcy, producenci i dystrybutorzy maszyn, urządzeń oraz technologii, projektanci, a także przedstawiciele środowisk akademickich.

Poza wystąpieniami w formie referatów i prezentacji, istotną część wydarzenia stanowiły panele dyskusyjne, poruszające bieżące problemy, z jakimi zmagają się przedstawiciele branż uczestniczący w wydarzeniu. Dyskusje panelowe skupione były na takich zagadnieniach  jak  zbiorniki retencyjne i retencja polderowa w dolinie Wisły, technologie rozwiązań stalowych w obiektach ochrony przeciwpowodziowej oraz systemy monitorowania w aspekcie ochrony przeciwpowodziowej – dyskusje stanowiły podsumowanie tematów omawianych w poszczególnych sesjach.

Oprócz sesji konferencyjnej odbyły się również warsztaty, poświęcone zagadnieniu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.

W wydarzeniu wzięło ponad 500 zarejestrowanych uczestników. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

Skip to content