X Konferencja Geoinżynieria w Budownictwie

 Kategoria: Konferencje

W dniach od 22 do 24 września 2020 r. odbyła się X Konferencja Geoinżynieria w Budownictwie. Z uwagi na panującą pandemię COVID-19, Organizatorzy, tj. Towarzystwo Na Rzecz Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie ideaTECH oraz Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. podjęli decyzję o przeniesieniu obrad jubileuszowego spotkania do przestrzeni wirtualnej.

Studio, z którego streamowane były obrady, znajdowało się w podkrakowskich Tomaszowicach, w ośrodku hotelowym Dwór w Tomaszowicach.

W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele firm i instytucji pełniących rolę inwestorów, firm wykonawczych, producenckich i biur projektowych, a także uniwersyteckie autorytety z branży, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji branżowych oraz kancelarii adwokackich czy podmiotów administracji publicznej.

W programie wydarzenia referaty były zebrane w kilka bloków tematycznych, takich jak: bieżące aspekty prawne, geotechnika w budownictwie kubaturowym,  geotechnika w budownictwie hydrotechnicznym.

Ponadto odbyła się dyskusja panelowa, w której udział wzięli prelegenci z odpowiednich sesji. Formuła dyskusji panelowych umożliwia uczestnikom kontynuowanie najbardziej nurtujących wątków poruszanych w trakcie prelekcji, umożliwia uzyskanie odpowiedzi na kluczowe pytania bezpośrednio od specjalistów.

Tegoroczna edycja przyciągnęła blisko 350 zarejestrowanych uczestników, którzy mieli okazję wysłuchać 10 prelekcji i prezentacji oraz uczestniczyć w eksperckim panelu dyskusyjnym. Na wirtualną wystawę towarzyszącą wydarzeniu przybyli też goście nierejestrowani, którzy byli zainteresowani spotkaniem z przedstawicielami firm z branży, prezentującymi usługi, sprzęt i technologie dedykowane branży w zakresie tytułowej tematyki.

Formuła online zorganizowanego wydarzenia pozwoliła na to, by konferencja nie odbywała się jedynie TU i TERAZ – efektem tej konferencji są materiały, które będą dostępne przez cały rok, do kolejnej konferencji. Osadzenie ich na platformie e-learningowej pozwoli na swobodny dostęp w dowolnym momencie. Ponadto, kampanie banerowe uruchamiane regularnie na portalu inzynieria.com informujące o dostępie do tych zasobów umożliwią nowym użytkownikom na skorzystanie ze zgromadzonej wiedzy.

Organizatorzy wydarzenia dziękują za udział wszystkim Prelegentom, Sponsorom i Patronom za chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także Uczestnikom, którzy tak licznie wzięli udział w wydarzeniu online.

Skip to content