IV Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi (GWOR)

 Kategoria: Bez kategorii

W dniach od 4 do 6 września 2019 r. w Zakopanem odbyła się, organizowana przez Stowarzyszenie ideaTECH we współpracy z Wydawnictwem INŻYNIERIA sp. z o.o., IV Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi (GWOR).

Program tegorocznego spotkania objął kwestię zmian klimatu, zagadnienia finansowe i prawne, aspekty techniczne oraz projektowe. Ponadto po raz pierwszy przygotowano dla uczestników sesję poświęconą komunikacji i marketingowi. Konferencja zorganizowana została w formule 4w1: w programie znalazły się wykłady, dyskusje, warsztaty, a także wystawa.

Zmiany klimatyczne to już nie groźba, a fakt. Jedną z konsekwencji tych zmian jest coraz częstsze i niespodziewane występowanie gwałtownych ulew, nie mamy więc wątpliwości, że potrzebna jest ciągła dyskusja na temat wód opadowych – powiedział, otwierając wydarzenie, Paweł Kośmider, Przewodniczący Konferencji.

Konferencja, jak rok wcześniej odbyła się w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele firm inwestorskich, wykonawczych, producenckich i biur projektowych, a także uniwersyteckie autorytety z branży, przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz specjaliści reprezentujący branżę docelową z ramienia np. kancelarii adwokackich czy podmiotów pozarządowych.

W trakcie jednej z sesji wystąpienie miał Bartłomiej Maliszewski z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wygłosił prelekcję pt. „Finansowanie przedsięwzięć w zakresie adaptacji miast do zmian klimatu”.

Ponadto odbyły się dyskusje panelowe. Każda sesja kończyła się dyskusją, w której można było zadawać pytania prelegentom uczestniczącym w danej sesji.

Tegoroczna edycja przyciągnęła 160 zarejestrowanych uczestników, którzy mieli okazję wysłuchać ponad 20 referatów i prezentacji oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych. Na wystawę towarzyszącą wydarzeniu przybyli też goście nierejestrowani, którzy byli zainteresowani spotkaniem z przedstawicielami firm z branży, prezentującymi usługi, sprzęt i technologie dedykowane branży w zakresie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Partnerom, Patronom i Sponsorom wydarzenia za wkład w organizację Konferencji.

Równocześnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnej – już V-tej edycji wydarzenia, która odbędzie się za rok, we wrześniu 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Pełna relacja: kliknij.

Skip to content