XVII spotkanie branży bezwykopowej w trosce o środowisko w Tomaszowicach k. Krakowa

 Kategoria: Konferencje

W dniach 11 – 14 czerwca br. odbyła się Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, czyli coroczne spotkanie przedstawicieli firm, instytucji, stowarzyszeń oraz ośrodków naukowych i badawczych, których wspólną – zawodową, a często i prywatną – pasją są technologie bezwykopowe.

Stowarzyszenie ideaTECH wraz z Wydawnictwem INŻYNIERIA Sp. z o.o., już kolejny rok miało zaszczyt współorganizować ten event. Zaproszeni inwestorzy, wykonawcy, producenci i dystrybutorzy maszyn, urządzeń, produktów oraz technologii, projektanci, a także przedstawiciele środowisk akademickich (łącznie blisko 350 osób) zgromadzili się w urokliwym Dworze w Tomaszowicach nieopodal Krakowa, by rozmawiać o kondycji i nowych rozwiązaniach dla branży bezwykopowej.

Hasłem przewodnim tym razem było: Budowa oraz renowacja rurociągów podziemnych nieinwazyjnymi dla środowiska metodami. 

Zwieńczeniem części teoretycznej Konferencji były warsztaty poświęcone problemom wykonawczym na każdym etapie projektu, które poprowadzili Robert Osikowicz oraz Jacek Piotrowicz (IDS-BUD S.A.). Podczas warsztatów omawiano m.in. kwestie zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia, procedury przetargowej i planu wykonalności, przeanalizowano poszczególne fazy projektu, wskazano na zagadnienie odbiorów i testów, dyskutowano również o wyzwaniach w fazie wykonawczej.

Przez cały czas trwania Konferencji dostępna była również wystawa. Maszyny, urządzenia i produkty wykorzystywane w pracach bezwkopowych można było obejrzeć zarówno wewnątrz obiektu konferencyjnego, jak i na terenie zewnętrznym.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Patronom, Sponsorom, Prelegentom oraz Uczestnikom za aktywny udział w Konferencji i już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w czerwcu 2020 r.

Do zobaczenia!

Skip to content